چگونه از قطعه چوبی «ووددن» خود نگهداری کنیم!؟

بیشتر قطعات چوبی «ووددن» به صورت خام و سمباده شده (گرید ۲۴۰ و بالاتر) و بدون پوشش نگهدارنده ارائه می‌شود. در این پست با روش روغن زدن و نگهداری از قطعه چوبی «ووددن» خود آشنا می‌شوید.

چگونه از قطعه چوبی «ووددن» خود نگهداری کنیم!؟
برای آنکه خریدار بتواند از اصالت قطعه چوبی «ووددن» خود آگاه گردد؛ بیشتر قطعات چوبی «ووددن» به صورت خام و سمباده شده (گرید ۲۴۰ و بالاتر) و بدون پوشش نگهدارنده ارائه می‌شود. در این پست با روش روغن زدن و نگهداری از قطعه چوبی «ووددن» خود آشنا می‌شوید. توصیه می‌کنیم پیش از استفاده: ابتدا چوب را با یک پارچه نخی از گرد و خاک تمیز کنید. ۲ تا ۳ قاشق خوراکی روغن گیاهی را با حرارت ملایم به مدت ۱ دقیقه جوشانده و پس از سرد شدن، پارچه نخی را به روغن آغشته و بر روی سطوح چوبتان به صورت یکدست کشیده و پس از ۱ دقیقه آنرا با پارچه تمیز نخی دیگری کاملا تمیز کنید. ۲۴ ساعت زمان لازم است تا روغن روی چوبتان خشک شود. روش نگهداری چوب: هرگاه به صورت اتفاقی یا با خواست خود قطعه چوبی خود را خیس کرده یا شستید آنرا بلافاصله با پارچه آبکشی / نخی خشک کنید و سپس به محل نگهداری دائمی منتقل کنید. هرگاه حس کردید سطح قطعه چوبی شما زبر شده آنرا سمباده (گرید بالای ۱۲۰) زده و باز فرآیند روغن زدن را تکرار کنید.

دسته‌بندیوبلاگکلید‌واژهووددنروش نگهداری چوب10551 بازدید
پانورامای کارگاه چاشمپانورامای کارگاه چاشمکارگاه دست‌سازه‌های ووددن در روستای چاشم
چوب درخت اُرسچوب درخت اُرسچوب درخت اُرس با طیف رنگ کرم روشن تا قهوه‌ای/قرمز تیره از خانواده نرم چوبان است. اما با بافت فشرده و جرم حجمی پایین، قابلیت بالایی در تاب فشار در طول را دارد.
چوب درخت گردوچوب درخت گردوچوب درخت گردو با طیف رنگ بسیار روشن تا قهوه‌ای سوخته (بسیار تیره) از گوناگونی نژادی زیادی برخوردار است. چوب گردو سخت و متراکم است.
اُرس یا سرو کوهیاُرس یا سرو کوهیدرختی بسیار مقاوم به سرما، گرما، کم آبی و شرایط سخت
دست‌سازه‌های چوبیدست‌سازه‌های چوبیدست‌سازه‌های چوبی ساخته شده از چوب طبیعی و با کیفیت بالا
روغن بزرک یا روغن کتانروغن بزرک یا روغن کتانروغن بزرک که از دانه های خشک و رسیدۀ گیاه کتان گرفته می شود یکی از بهترین روغن های گیاهی برای نگهداری چوب است