اُرس یا سرو کوهی

درختی بسیار مقاوم به سرما، گرما، کم آبی و شرایط سخت

  • اُرس یا سرو کوهی
  • اُرس یا سرو کوهی
اُرس یا سرو کوهی درختی بسیار مقاوم است به سرما، گرما، کم آبی و شرایط سخت. اُرس در شرایط خوب حدودا به شعاع تنه‌اش یک میلیمتر اضافه می‌شود. اُرس به ندرت دچار آفت می‌گردد. از اینرو عمر طولانی دارد و در فرهنگ ایرانی نماد جاودانگی است. اسانس میوه و چوب اُرس بسیار خوش بو و خواص بسیار دارد.دسته‌بندیوبلاگکلید‌واژهاُرسسرو کوهینماد جاودانگیاسانس میوه و چوب اُرس15575 بازدید
پانورامای کارگاه چاشمپانورامای کارگاه چاشمکارگاه دست‌سازه‌های ووددن در روستای چاشم
چوب درخت اُرسچوب درخت اُرسچوب درخت اُرس با طیف رنگ کرم روشن تا قهوه‌ای/قرمز تیره از خانواده نرم چوبان است. اما با بافت فشرده و جرم حجمی پایین، قابلیت بالایی در تاب فشار در طول را دارد.
چوب درخت گردوچوب درخت گردوچوب درخت گردو با طیف رنگ بسیار روشن تا قهوه‌ای سوخته (بسیار تیره) از گوناگونی نژادی زیادی برخوردار است. چوب گردو سخت و متراکم است.
چگونه از قطعه چوبی «ووددن» خود نگهداری کنیم!؟چگونه از قطعه چوبی «ووددن» خود نگهداری کنیم!؟بیشتر قطعات چوبی «ووددن» به صورت خام و سمباده شده (گرید ۲۴۰ و بالاتر) و بدون پوشش نگهدارنده ارائه می‌شود. در این پست با روش روغن زدن و نگهداری از قطعه چوبی «ووددن» خود آشنا می‌شوید.
دست‌سازه‌های چوبیدست‌سازه‌های چوبیدست‌سازه‌های چوبی ساخته شده از چوب طبیعی و با کیفیت بالا
روغن بزرک یا روغن کتانروغن بزرک یا روغن کتانروغن بزرک که از دانه های خشک و رسیدۀ گیاه کتان گرفته می شود یکی از بهترین روغن های گیاهی برای نگهداری چوب است